Predajňa: Továrenská 1/312, 976 31 Vlkanová Prevádzková doba: Po – Pi 7.00 - 15.00 hod

Nie ste prihlásený. Prihlásiť sa | Zaregistrovať sa

Katalógy strojov, návody a príručky.

Otvorte si katalóg a vyhľadajte potrebný diel podľa číselného kódu, alebo názvu súčiastky. 

Otvoriť katalógy

O spoločnosti

História strojárenskej výroby vo Vlkanovej

Firma STETEX nadväzuje na dlhoročnú strojárenskú tradíciu výroby náprav, prevodov a ďalších komponentov pre traktory, nakladače a mobilné pracovné stroje vo Vlkanovej.

Značka STETEX sa začala umiestňovať na trhu na základe znalostí v oblasti strojárskej výroby na konci deväťdesiatych rokov, keď získala autorizované zastúpenie na výrobu a predaj náhradných dielov a agregátov od firmy VS Nápravy a.s., ktorá bola priamym následníkom podniku Vlkanovské strojárne a ZŤS (Závody ťažkého strojárstva) Vlkanová.

Na základe požiadaviek odberateľov ZŤS Martin, PPS Detva, ZŤS (LKT) Trstená, URSUS Waršava, KORURS a CRYSTAL Poľsko, Krupinské strojárne, WAY Industry, ZETOR Brno a ďalších začala v malej miere dodávať predné hnané nápravy, bočné prevody, reduktory, montážne celky náprav a aj samotné náhradné diely.

V súčasnosti dodáva STETEX predovšetkým  nápravy do traktorov ZETOR unifikovaného radu URI (3340, 4340, 5340, 6340, 7340, 3341, 4341, 5341, 6341, 7341, 5245, 6245, 7245, 7745), ZŤS ZETOR unifikovaného radu URII (8245, 9245, 10245, 11245, 12245, 14245, 16245 ), traktorov URSUS (934, 1034, 1134, 1234, 1434, 1634), čelných nakladačov PPS (ZŤS) UN053.1 a UN053.2, UNO 180 vrátane poskytovania technického poradenstva, profesionálneho továrenského servisu, opráv, úprav, prestavieb a modernizácií jednotlivých agregátov, ako aj dodávok kompletného sortimentu náhradných dielov.

Sortiment spoločnosti STETEX je rozšírený o po záručné opravy a servis  náprav CARRARO pre traktory, stavebné a poľnohospodárske stroje.

Podľa požiadaviek zákazníka zabezpečujeme originálne alebo alternatívne náhradné diely pri zachovaní výhodného pomeru ceny a kvality.


Čo o nás napísali iní: 

Článok k historii bývalého závodu TATRA Čadca z časopisu MOTor, číslo január-február 2020. Bývalý závod automobilky TATRA v Čadci, resp. jeho pokračovateľ, firma AVC Čadca a Raková sa podobne ako bývalé Vlkanovské strojárne zaoberali výrobou ozubenia a prevodov. V devaťdesiatych rokoch minulého storočia obe továrne spolupracovali pri výrobe ozubenia pre nápravy ZF, vyrábané v tom čase vo Vlkanovej, a tiež pri produkcii reduktorov pre predné nápravy traktorov Zetor. Náhradné diely k ním dodnes nájdete v e-shope www.stetex.sk

odkaz sa upravuje...prepáčte doplníme v najkratšom možnom čase


Článok k 50. jubileu založenia podniku MARTIMEX z časopisu MOTor, číslo január-február 2020. Účastinná spoločnosť MARTIMEX bola založená pred viac ako paťdesiatimi rokmi podnikmi združenými vo vtedajšej VHJ ZŤS (Výrobno-hospodárska jednotka Závody ťažkého strojárstva), do ktorej patril i vtedajší strojárenský závod vo Vlkanovej. MARTIMEX sa v minulosti zaoberal predovšetkým exportom produkcie strojárenských podnikov ZŤS. Z Vlkanovej putovali do celého sveta napríklad nápravy, prevodovky, hydraulické čerpadlá a ďalšie komponenty montované do vybraných nakladačov ZŤS DETVAN, traktorov LKT a Zetor a ďalších mobilních strojov. Firma STETEX do dnešních dní zabezpečuje servis a dodávky náhradných dielov (nielen) pre túto techniku.

odkaz sa upravuje...prepáčte doplníme v najkratšom možnom čase


Článok k histórii vývoja malých lesných traktorov z časopisu Les&letokruhy, číslo máj 2019.

Na konci osemdesiatych rokov sa v bývalom kombináte ZŤS zaoberali myšlienkou vývoja a výroby lesných ťahačov nižšej výkonovej triedy. Vznikli tak série univerzálnych strojov LPKT 40 a LKT 50. Pre časť ich produkcie dodával strojárenský závod vo Vlkanovej mechanické prevody a robustné pevné predné a zadné hnacie nápravy. 

Celý článok si môžete prečítať tu:  Male-lesne-LKT  


Článok k histórii vývoja malých lesných strojov v podnikoch bývalého kombinátu ZŤS z časopisu Les&letokruhy, číslo apríl 2019.

Vo Vlkanovských strojárňach postavili v devatdesiatych rokoch malý lesný približovací stroj MPT 6x6, určený na približovanie dreva z menších ťažieb. Pre lesnú techniku vyrábali vo Vlkanovej i náhony hydraulických čerpadiel ťahačov LKT 80, LKT 81 a LKT 90, a tiež robustné predné poháňané nápravy traktorov Zetor (vrátane ich lesnických modifikácií). Traktorové nápravy a ďalšie komponenty tvoria stále časť ponuky firmy STETEX

Celý článok si môžete prečítať tu:  Maly-lesny-priblizovaci-stroj-MKT-6x6


V nasledujúcom odkaze nájdete letecké zábery z CZ a SK, ktoré potešia oko a určite budete chcieť niektoré miesta navštíviť osobne. Na strane číslo 312 sa dočítate ako firma STETEX nadväzuje na tradíciu výroby náprav a prevodových mechanizmov na traktory, nakladače s stavebné stroje vo Vlkanovej. 

Kniha 101 +101 pohľadov na Česko a Slovensko