Predajňa: Továrenská 1/312, 976 31 Vlkanová Prevádzková doba: Po – Pi 7.00 - 15.00 hod

Nie ste prihlásený. Prihlásiť sa | Zaregistrovať sa

Katalógy strojov, návody a príručky.

Otvorte si katalóg a vyhľadajte potrebný diel podľa číselného kódu, alebo názvu súčiastky. 

Otvoriť katalógy

Fakty o filtroch pre stavebné stroje

22. 03. 2022
V článku sa dočítate:
  • Aké filtre sa používajú v stavebných strojoch?
  • Filtre pre stavebné stroje potrebujú pravidelnú výmenu!
  • Čo sa môže stať ak zanedbáte výmenu filtrov?
  • Aké filtre dokáže naša spoločnosť zabezpečiť a čo k tomu potrebujeme?

Viacerí prevádzkovatelia stavebných a pracovných strojov zvyknú pri kontrolách filtre vynechávať. Ste ten typ? To je veľká chyba, pretože ich stav a kvalita sa podieľa priamo na efektivite bagra a takisto na bezpečnosti a pohodlí v kabíne!

filtre pre traktory

Typy filtrov v stavebných strojoch:

  • Olejový filter: jeho hlavná úloha je čistiť motorový a prevodový olej. Vďaka nemu sa nám do motora nedostávajú nečistoty.
  • Palivový filter: podobná funkcia ako pri olejovom filtri, avšak tento zachytáva nečistoty v palive.
  • Vzduchový filter: čistí vzduch nasávaný do motora.
  • Hydraulický filter: zaisťuje, že hydraulický olej nie je znečistený a udržiava rozptýlené častice a iné nečistoty z oleja, čím prispieva k dlhšej životnosti celého hydraulického systému.
  • Kabínový filter: zabezpečuje správnu kvalitu vzduchu v kabíne.

Filtre si vyžadujú pravidelnú výmenu!

Nečistoty, ktoré zadržiavajú filtre, po určitom čase vedú k strate ich vlastností. Preto je také dôležité vymieňať tieto prvky vo vhodných intervaloch. Ako často by ste to mali robiť? Závisí to od typu filtra. Samozrejme, že sa to nedá povedať s úplnou presnosťou. Závisí to predovšetkým od frekvencie využitia pracovného stroja, od podmienok v akých s ním pracujete a do hry vstupuje mnoho iných faktorov. Laicky povedané - filtre by sa mali vymeniť, keď ich spozorujeme upchaté alebo znečistené, nepodceňujte to!

Čo sa môže stať ak výmenu zanedbáme?

Stavebné stroje potrebujú účinné filtre, aby správne fungovali. Prevádzka upchatého rýpadla môže mať vážne následky. Najdôležitejšie je určite zníženie životnosti jednotlivých komponentov – najmä motora a hydraulického systému. Nedbalosť môže nepriaznivo ovplyvniť aj zdravie obsluhy. Kontrola ich stavu a počtu najazdených kilometrov / motohodín by preto mala byť povinnou súčasťou každej bežnej kontroly.

nový vs použitý filter

Aké filtre dokážeme zabezpečiť? Čo k tomu potrebujeme?

Spoločnosť STETEX dokáže zabezpečiť kompletné sady filtrov pre Váš stroj! Pre identifikáciu však potrebujeme označenia z aktuálnych filtrov, ktoré máte na stroji. Ak nedokážete odčítať označenie filtrov, skúste nám poslať VIN číslo stroja a pokúsime sa filtre vyšpecifikovať.

Dokážeme zabezpečiť jednotlivé filtre, ale aj kompletné sady filtrov pre traktor bagre, rýpadlo nakladače, šmykom riadené nakladače, pásové rýpadlá, mini rýpadlá atď.

Filtre pre značky strojov  JCBCATERPILLARKOMATSUNEW HOLLANDTEREXVOLVO, HIDROMEK, LOCUSTUNCZETOR a ďalšie.

Konkrétne filtre si môžete pozrieť aj tu: Filtre pre stavebné a poľnohospodárske stroje. Prípadne napíšte katalógové číslo do vyhľadávania v hornej lište.


V prípade otázok volajte +421 48 4182687

Cenovú ponuku na základe VIN čísla alebo označenia filtrov Vám radi vypracujeme na obchod@stetex.sk